loading

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimiz tarafından bilinmeyen yada eksik bilinen bir çok bilgiyi sizin için aşağıda açıkladık.

show all Güzellik Merkezi
KLASİK SULU PEDİKÜR VE MEDİKAL PEDİKÜRUN FARKİ NEDİR?

Sulu pedikür de ayakları merkezimize özel bakım suda iyice yumuşayana kadar bekletiyoruz. Sonrada çıkartıp ayak törpü ile topuklar da ki sertleşmiş ve ölü derileri iyice törpülüyoruz. Sonrasında makas ve kağıt törpü ile tırnakları şekil verip bakımını yapıyoruz ve en son özel losyonları devreye sokup masaj yaparak manikürü sonlandırıyoruz. Medikal pedikür de törpü makine ile nasırlar ve batıkları kökten temizliyoruz. Tırnaklar da kütikülari alıp kağıt törpü ile aynı klasik pedikür de yaptığımız gibi şekil veriyoruz. Kalıcı oje ve ya protez tırnak yapılacaksa eğer, bizim önerimiz medikal pedikür dür. Yaptığımız işlemde tırnaklar nemsiz ve tamamen yağsız olması gerekiyor çünkü oje ve protezi çabuk atabilir tırnağınız.

PROTEZ TIRNAK YAPTIĞIMIZ ZAMAN KENDIMIZ NORMAL OJE SURE BİLİRMİYİZ?

Protez tırnak işlemi bittikten sonra eğer ki kalıcı oje istemiyorsanız top coat sürüyoruz ve UW makinesinde kurutuyoruz. Bu işlem tırnaklara parlak görünüm sağlıyor ve kendiniz evde rahatça oje sure bilirsiniz. Ama ojeyi çıkartmak için asla ama asla aseton kullanmayınız. Çünkü aseton yapmış olduğumuz protez malzemesini eritir ve hava almasına sebep olur, sonrasında tırnaklarınız da mantar ve kararmaya sebep olabilir çıkartıcı, kullanmanız gereken tek şeydir.

VOLÜM KİRPİK VE KLASİK KİRPİĞİN FARKI NEDIR?

Klasik kirpiklerde her kirpiğe bir adet ipek kirpik yapıştırılıyor ve natürel görünüm isteyen kişiler bu uygulamayı tercih ediyorlar. Volüm kirpikte her kirpiğe 2d,3d ve hatta 4d uyguluyoruz ve kişinin kirpiğinin kalınlığına göre vizon kirpik ekliyoruz ve bu işlemi 100 de 100 halinde dolduruyoruz.

PROTEZ TIRNAK, TIRNAK YEME ALIŞKANLIĞA İYİ GELIRMI?

Normalde bazı kişilerin tırnakları çok ince ve kırılgan olduğu için tırnak yemeye sebep oluyor. protez tırnak da jel ve ya akrilik yardımıyla tırnaklara hem sertlik ve hem güzel görünüm veriyoruz. İlk etapta protez tırnak yaparken kısa olmasını öneriyoruz ve kişinin alışma suresi biraz da kolay olsun istiyoruz. Sonrasında eğer istenilirse uzatılabilir. Bu işlemden sonrasında, tırnak yeme alışkanlıkları yüksek oranla terkedilmektedir.

KALICI MAKYAJIN DAYANILIK SÜRESİ NE KADARDIR?

İşçilik, kullandığımız pigmentasyonlar ve cilt yapısına göre değişiklik gösterebilir. Cilt tipleri kalıcı makyaj için 2 türe ayırıyoruz, yağlı ve kuru ciltler. Kuru ciltlerde kalıcı makyaj uygulamasında yağlı ciltlere göre pigmentasyonlar daha uzun süre kullanılabiliyor. Yağlı ciltlerde kalıcı makyaj uygulaması ise yağlı ciltlerin emicilik oranlarının kuru ciltlere oranla daha fazla olması pigmentasyonların yağlı ciltlere daha zor tutunması sebebi ile kalıcılık süresi daha kısadır. İlk yapılan kalıcı makyaj uygulamasından 3 hafta sonra rötuş yapılır böylece kusurlu ve zayıf noktalar gözlemlenir, daha estetik bir görünüm kazanmanızı sağlar ve süresi minimum 7 ya kadar sorunsuz kullanılır. Yedinci ayın sonunda kalıcı makyajın sütüne tekrar rötuş yapılırsa eğer uygulama 2 sene rahatlıkla canlılığını korur.

PROTEZ TIRNAK, KENDİ TIRNAĞIMIZA ZARAR VERİRMİ?

Protez tırnak uygulaması tırnağıma zarar verir mi; daha önce protez tırnak yaptırmamış ve kararsızlık yaşayanların ilk sorduğu sorudur. Protez tırnak eğer doğru uçlar ve kaliteli malzeme kullanılırsa tırnağa hiç zarar vermez. Merkezler daha fazla kar etme veya maliyetlerini düşürmek amaçlı kalitesiz malzeme kullanma yoluna gidebilirler, bu da uygulama yapılan kişinin, tırnaklarının yeni görüntüsünden memnun kalmamasına, kırılmasına neden olur. Protez tırnak, kendi tırnaklarımız uzamaya devam ettiği ve hava almaya devam ettiği için kendi tırnağımıza bir zararı olmaz tabi 1. Kalitede malzeme kullanımı, kalıcı oje kullanımı için uzman eğitimi, protez tırnak dolgusu nun hassasça yapılması, micro manikür sırasında doğru uçların kullanımı işlem için vazgeçilmezdir.

İPEK KİRPİK NASIL YAPILIR?

İpek kirpiklerimizin kalınlığı 0/7 ile 0/15 ml arasındadır. Sizin kirpiklerinize uygun olan boyut seçilir ve göz şeklinize göre model oluşturulur. Gözleriniz ve kirpiklerinizi temizledikten sonra üst kirpikleri alt kirpiklerden, özel ve bu işe uygun bant ile ayırılır. Gözleriniz kapalı şekilde iki adet cımbız yardımı ile uygulamaya başlıyoruz ve ipek kirpikleri teker teker uygulandığı İşlemin süresi 2 saattir. Klasik kirpik de ipek kirpikten farklı olarak kirpiklerinizin 100 de 100’nu dolduruyoruz. Çok doğal ve natürel olan bu uygulama yaklaşık 4 haftaya kadar kullanılabilir.

PROTEZ TIRNAK DA DOLGU NASIL VE NEZAMAN YAPILIR?

Protez tırnak uygulaması yapıldıktan en fazla 3 hafta sonra tırnağınız uzamaya devam ettiği için jel dolguya ihtiyaç olur. Tırnaklarınız kökten uzamaya devam ettiği için protez tırnak ve etler arası boşluk oluşuyor. Oluşan boşluğu doldurmak için bir buçuk saatlik bir işlemle protez tırnak dolgusu yapılarak protez tırnak ve kendi tırnağımız arasındaki açıklığı bütünleştirmiş oluyoruz..

MİKROBLADİNG İLE KAŞ KONTÖR ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Kaş kontör için ilk tasarım sonra da kalıcı makyaj makinesi ile kaşın iç kısmına pudralama şeklinde işlem yapılır. Mikroblading de aynı şekilde kaş tasarımını yapıp sonra mikro kalemle cilt ve kıl renginize en uygun pigmentasyonu kıl şeklinde çizim yapılır.

KALICI OJE, NE KADAR SÜRE KULLANABİLİNİR?

Kalıcı oje, kaliteli malzeme kullanılırsa ve doğru işlem uygulanırsa 3 haftaya kadar rahatlıkla kullanılabilir. Kalıcı oje yapmadan kuru manikür yapıp güzelce temizliyoruz. Sonraki aşamada praimer sürerek tırnaklarımız mantar oluşumunun önüne geçiyoruz. Son olarak ta kalıcı oje sürülerek işlem sonlandırılır.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Ara

Telefon Numaralarımız

0534 845 73 94

0212 472 81 80

Hemen Ara