loading

Protez Ayak Tırnağı

Protez Ayak Tırnağı

Protez tırnak ayak çeşitlerinden doğru tekniklerle güzel ve bakımlı şekilde ayak görüntüsü oluşabilir. Protez tırnaklarla beraber beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

Hemen Ara

Protez Tırnak Neden Gerekir?

Birçok kişi protez tırnak kullanımını kendi tırnaklarını beğenmediği veya hastalıklı bulduğu için almaktadır. Ayak tırnaklarında nem gibi durumlara bağlı olarak birçok kişi mantar sorunuyla uğraşabilmektedir.
Protez tırnak yapılarının kapsamlı olarak değerlendirilmesi için beklentilerinizi iyi şekilde bilmelisiniz. Yani protez tırnaklardaki kötü kısımlara öncelikle mikro pedikür yapmak gerekebilir. Mikro pedikür işlemlerinde temel odak noktası, iltihaba neden olmadan, doğru bir araç bularak hastalıklı kısmı çözmektir. Uç değişimine göre değişmekle beraber törpüleme işlemi kuru şekilde gerçekleşir. Kuru şekilde yapılan pedikür için eldiven temiz olarak kullanılarak olası sorunların önüne geçilir.
Görsel açıdan protez tırnak sıkça başvuruya ihtiyacı gerektirmektedir. Yapay tırnak eklemesi, görüntü açısından fayda sağlar. Var olan tırnak yapınızı sevmiyorsanız, görsel açıdan odak noktasında olduğunuz bir durumdaysanız bu tırnak türlerini kullanabilirsiniz. Bakımlı ayaklarda protez tırnak özelliği oldukça güzel bir sonuç verebilir. Yani bazıları sağlık açısından kötü tırnakları kapatmak istediğinden bazı kişiler de keyfi olarak protez tırnak kullanımı yapabilir.

Ayak Tırnak Kaybında Protez Tırnaklar

Ayak tırnaklarının kaybı, el tırnaklarının kaybına göre genellikle daha çok görülen bir durumdur. Çünkü ayakkabı içerisinde kapalı kalan tırnaklar mikrop bakteri zararlı madde barındırmaya daha müsaittir. Oksijenin mikrop öldürücü etkisi yaygın bilinen bir gerçek olduğundan tırnak kayıpları açısından da bu durum görülebilir.
Ayak tırnak kayıplarında protez tırnak kullanımı kozmetik iyileştirme açısından en etkili sonuçlardan biridir. Tırnaklarınıza öncelikle kesim ve törpüleme işlemi yapılır. Ardından da protez tırnak şekli oluşturularak kaybedilen kısımlara bütün görüntü verilir. Protez tırnaklarınızın uzun süre kullanımı kolay çizilmemesi hızlı zarar görmemesi gibi artılarla değerlendirilebilir. Yapılan işlemler genel olarak ağrısız şekilde gerçekleştirilmektedir. Bütünsel olarak tırnak yapılarınızdaki sorular mutlaka bilgi amaçlı baştan öğrenilmelidir.

Protez Ayak Tırnakları Büyüklüğü

Ayak tırnaklarında protez tırnak kullanımı birçok açıdan daha fazla hassasiyet gerektirir. El tırnaklarına göre ayak tırnakları daha hassas yapıdadır. Büyüklük ayarlamasında kullanılacak malzemeyle alakalı size başlangıçta bilgi verilecektir. Kullanırken ayakkabı içindeki engellemeleri de düşünmelisiniz.

Protez Tırnak Uygulamasını Kim Yapmalı?

Uygulaması yapılacak olan protez ayak tırnakları gelişigüzel olarak yapılmaması gereken işlemlerdir. Çünkü hem doğru alet kullanımı hem de zorlu tırnakların önce temizlenmesi için bu önemlidir. Tırnak yapısında düzeltilmesi gereken alanın şekle sokulması için hijyenik aletlerle ve doğru ortamda bu alanda uzmanlığını almış birinin işlem yapması gerekir.

Protez Ayak Tırnakları Fiyatları

Protez tırnak fiyatları değişken bir yapıdadır. Ne tür bir işlem olacağı kişiden kişiye göre farklılık göstereceği için önemli olan ürün ve işlem seçimi denebilir. Bazı protez tırnaklar diğerlerine göre daha uzun süre dayanıklı olabilir.

Ayak Tırnakları Kalıcı Oje Uygulaması

Günlük olarak bakım yapılacak olan ayak tırnakları ojeleri uzun vadeli kalıcı bir işleme tabi sağlayabilmektedir. İş hayatınızda, günlük bakımınızın uzun süre kalıcı şekilde durabilmesi için tırnaklarınızın bu şekilde güzel görünmesine katkıda bulunabilirsiniz. Kalıcı ojede hangi renklerden kullanacağınız size kalmış bir durumdur. Bazıları renkli ve canlı tercihleri yaparken bazıları sade görüntülere odaklanarak kullanım yapabilir. Kimi seçimlerde desenli kalıcı ojeler de kullanılabilir.

Desenli Kalıcı Ojeler

Kalıcı ojelerde desenli kullanım size ek artı sağlayabilir. Özellikle açık ayakların olduğu yaz dönemlerinde bu kalıcı ojelerin desen artılarını kullanabilirsiniz. Ayak tırnaklarınızdaki güzel görüntülerle zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Kalıcı oje seçimlerinizde ten renginizin özelliklerine de bakarak devam edebilirsiniz.

related projects