loading

Kalıcı Makyaj Kaş

Kalıcı Makyaj Kaş

Kalıcı makyaj kaş tasarımı ve daha pek çok konuyu beraberinde getiren uygulamalar arasında yer alır. Bu uygulama kaşların daha belirgin bir hale kavuşmasını sağlar.
Kaşlar vücutta en dikkat çeken bölgelerden biri olduğu için kalıcı makyaj kaş uygulamaları pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Yüze ifadesini veren ve bakışları ortaya çıkaran bu bölgenin hem şekil hem de renk olarak ideal olması istenir. Bu amaçla çok sayıda kadın ve erkek bu alanda uzman olan kişilere kaş tasarımı yaptırmaktadır. Yapılacak tasarımın yüz şekli ve ifadesi ile uygun olması, doğal durması ve renk tonunun saç rengi ile birebir olması önemlidir. Bu amaçla özellikle siyah renkli kaş tasarımı daha sık tercih edilmektedir.

Hemen Ara

Kalıcı Makyaj Hakkında Merak Edilenler

Kaşların doğal, şekilli ve hacimli görünmesini sağlayan kaş pudralama ve makyaj için özel teknikler kullanılır. Bunun için tercih edilen kök boya tek kullanımlık iğneler ile birlikte derinin hemen altında bulunan tabakaya enjekte edilir. Özellikle şekilsiz, seyrek ve açık renkli kaşları olanların daha çok ilgi gösterdiği bu uygulamanın ne kadar kalıcı olduğu merak edilir. Ancak kalıcılık kişinin cilt tipine, kaş kontür için kullanılan tekniğe, kişinin metabolizma hızına ve buna benzer unsurlara bağlı olarak farklılık gösterir. Genellikle uygulama yapılan kişinin kıl potansiyeli kalıcılık üzerinde doğrudan etkilidir. Ortalama kalıcılık çoğunlukla altı ay ile bir yıl arasında değişmektedir. Uygulamanın yapılma süresi ise bir buçuk ile iki saat arasında olmaktadır.

Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Uygulanır?

Zaman kısıt, yoğun iş yaşamı, makyaj yapmaya fırsat bulamama, kozmetik ürün alerjisi ve buna benzer sebeplerden dolayı kalıcı makyaja olan talep daha fazladır. Bunun yanı sıra alınan kemoterapi sebebiyle kaşları dökülenler, düşük kaşlı olanlar, makyaj yaparken elleri titreyenler de kalıcı kaş ve makyaja ilgi göstermektedir. Ancak istenilen sonucun alınabilmesi için mutlaka bu işte profesyonel olan ve gerekli izin ile yetkilere sahip olan yerler tercih edilmelidir. Özellikle büyükşehirlerde bu işi hakkıyla yapmayan pek çok ticarethane bulunduğundan her zaman bunlara karşı dikkatli olunmalıdır. Böylece hayal edilen sonuçlar elde edilebilecektir. Özellikle uygulanan kaş kıl tekniği ciddi deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir.

Kalıcı Kaş Kontürü İle Kaşları Kalınlaştırma

İnsanların yüz ifadesi üzerinde doğrudan etkiye sahip olan kaşlar beden dilinin belirlenmesinde önemli rol oynar. Bu nedenle estetik görünüm elde etmek amacıyla ve dış görünümü sosyolojik anlamda daha iyi hale getirmek için kalıcı kaş uygulamaları tercih edilir. Makyaj olarak da nitelendirilen kaş kontürü ile kaşlar ince görünümünden sıyrılıp daha dolgun ve hacimli görünecektir. Doğallığından bir şey kaybetmeyecek şekilde yapılan bu uygulama sayesinde kaş çizmek ve şekillendirmek için harcanan vakit sona erecektir. Pek çok insan doğuştan gür ve kalın kaşlara sahip olmadığından kıl tekniği ile bu görünüme kolayca kavuşulabilir.

Kaş Kontürü Yöntemleri Nelerdir?

Kaşların daha dolgun bir görünüme sahip olmasını ve kaş alma sorununun ortadan kalkmasını sağlayan kaş kontürü microblading, mikropigmentasyon gibi çeşitlerle yapılır. Bu uygulamada kullanılan malzemelerin organik olması sayesinde daha doğal bir makyaj görünümü elde edilecektir. Yapılan işlem istenilen zamanda tekrar edilebildiğinden kullanan kişiye rahatlık sağlayacaktır. Malzemelerin ve uygulamanın profesyonel olması sayesinde kişi herhangi bir zarar ya da yan etki hissetmeyecektir. Uygulama sırasında lokal anestezi yapıldığında bir acı duyulması söz konusu değildir. Bu sayede kaşlar her zaman bakımlı, makyajlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

related projects