loading

Kalıcı Makyaj Eyeliner

Kalıcı Makyaj Eyeliner

Kalıcı makyaj eyeliner uygulaması pek çok insanın ilgi gösterdiği uygulamalar arasında yer alır. Böylece gözler ve bakışlar her zaman çekici görünecektir.
Kalıcı makyaj eyeliner uygulaması çok sayıda kadın için kolaylık sağlayan bir işlemdir. Bilindiği üzere eyeliner sürmek hem zahmetli hem de zaman alan bir iştir. Fırçanın ince ya da kalın olmasına göre farklı şekillerde sürülen bu makyaj ürününün kullanımı neredeyse her kadına zor gelmektedir. İstenilen görüntüye ulaşabilmek için genellikle dakikalar harcanmaktadır. Bu zahmetten kurtulabilmek için kalıcı makyaj ile eyeliner uygulaması tercih edilebilir. Uzun süre dayanıklı olan bu uygulama zahmetsiz olup dileyen herkese rahatça yapılabilir. Burada önemli olan nokta uygulamayı yapacak olan merkezin doğru seçilmesidir.

Hemen Ara

Kalıcı Makyaj Eyeliner Uygulaması

Her sabah makyajla uyanmayı mümkün hale getiren kalıcı makyaj uygulamasında başta eyeliner olmak üzere isteğe bağlı olarak yüzün her noktasına dokunuşlar yapılır. Tek bir hareketle kusursuz eyeliner çekemeyenlerin kurtarıcısı olan bu uygulama sayesinde kadınlar makyajını dört dörtlük hissedebilmektedir.
Hem geçici hem de ömür boyu olmak üzere iki farklı şekilde yapılan bu uygulamalardan hangisinin tercih edileceği isteğe bağlıdır. Genellikle makyaj uzmanları geçici olanı daha çok tercih etmektedir. Uygulama öncesinde göze uyuşturucu krem sürülmekte ve yaklaşık yirmi dakika kadar bölgenin uyuşması beklenir. Böylece daha etkili sonuçlar elde edilecektir.

Kalıcı Makyaj Eyeliner Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Kalıcı makyaj dipliner ve eyeliner görünümü için profesyonel eller tercih edilmelidir. İlk aşama uyuşturma olup daha sonrasında isteğe bağlı olarak bir çizim yapılır. Genellikle ince şekilde başlayıp giderek kalınlaşan ve keskin bir üçgen kuyruğa sahip olan model daha çok çizilmektedir. Bu tarz makyajlar eşofmandan klasiğe kadar her giyim tarzıyla uyum sağlamaktadır.
Uygulama öncesi uyuşturma yapıldığından işlem esnasında herhangi bir acı hissedilmemektedir. Sadece kişide hafif bir gıdıklanma duygusu meydana gelir. Bu şekilde yaklaşık bir saat süren uygulama sonrasında mükemmel bir görünüm elde edilebilir. Bazı uygulamalarda bir süre sonra işlemin üzerine rötuş yapılmaktadır. Böylece dört dörtlük bir görüntüye ulaşılmaktadır.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Ne Kadar Dayanır ?

Ömürlük bir uygulama olmayan kalıcı eyeliner uygulaması zaman içerisinde silinmektedir. Genellikle bu tür uygulamaların ömür en az altı ay olmaktadır. Herkesin cilt tipi, kullanım şekli, ten rengi ve buna benzer özellikleri farklılık gösterdiğinden kalıcılık süresi de kişiden kişiye değişecektir. İlk uygulamanın ardından yapılan rötüş sayesinde yapılan makyaj daha da uzun ömürlü hale gelecektir. Bu işlem için kullanılan boyalar tamamen organik olup doğal bir yapıya sahiptir. İçerisinde kimyasal madde olmadığından bir ömür boyunca dayanmayacaktır. Bu nedenle makyaj bir süre sonra kendiliğinden silinmeye başlayacaktır. Kaşa yapılan dövmelerde ise kimyasal boyalar kullanılmakta olup bu sebeple kalıcı olarak nitelendirilir. İçerisinde katkı maddesi bulunan bu dövmeler derinin beş altı kat altına enjekte edilir ve bu nedenle ömürlüktür.

Kalıcı Babyliner Uygulaması

Eyeliner ile dipliner kullanımının tam ortası olarak ifade edilen babyliner hem ince hem de kuyruklu bir tasarıma sahip olmasıyla bilinir. Bakışların daha hacimli ve yoğun olmasını sağlayan bu uygulama diğer kalıcı makyaj şekilleriyle benzer şekilde yapılır. Uyuşturucu krem sürülmesiyle başlayan işlem streril iğnelerle birlikte devam eder. Yaklaşık olarak bir saat süren kalıcı babyliner işlemi için cilt ile uyumlu olan pigment seçilir. Uygulama bittikten sonra on beş gün boyunca güneşten uzak durmak ve ilgili bölgeye kimyasal içerikli bir ürün uygulamamak gerekir.

related projects