loading

Kalıcı Makyaj Dudak

Kalıcı Makyaj Dudak

Kalıcı makyaj dudak uygulamaları sıklıkla tercih edilmekte olup özellikle kadınlar tarafından yoğun ilgi görmektedir.
Kalıcı makyaj dudak uygulaması çok sayıda kişi tarafından ilgi görmektedir. Bu tür uygulamalarda genellikle acı hissedilmemektedir. Uygulama öncesi bölgesel anestezi kremi kullanıldığından acı hissedilmesine engel olunmaktadır. Dudaklarda renklendirme şeklinde uygulama yapılıyorsa uygulamanın ardından dudaklarda hafif dereceli bir şişlik oluşmakta fakat bu şişlik bir ya da iki saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Böylece kişi normal yaşantısına sorunsuz şekilde devam edebilmektedir.
Yapılan dudak renklendirme işlemi geçici bir niteliğe sahip olup genellikle on sekiz ile otuz altı ay arasında kalmaktadır. Eğer uygulanın ardından kişi bundan vazgeçmek isterse bu durumda renk soldurma da yapılabilecektir. Böylece dudaklar eski doğal görünümüne tekrar kavuşabilecektir.

Hemen Ara

Kalıcı Makyaj İle Dudak Tasarım

Kalıcı makyaj dudak renklendirme işlemi için olan talep sürekli fazladır. Genellikle insanlar bu uygulamanın ardından dudaklarına ruj sürüp süremeyeceğini merak eder. Ancak yapılan işlem buna engel bir nitelik taşımamakta olup dudaklara istenilen zaman istenilen renkte ruj sürülebilir.
Dudak renklendirme denildiğinde akla genellikle nötr tonlar gelse de bunun için müşterilere yaklaşık yirmi altı tane renk alternatifi sunulmaktadır. Böylece isteyen beğendiği tonu tercih ederek onu yaptırabilmektedir. Burada önemli olan nokta işlemi yapacak olan kişinin bundan memnun kalmasıdır. Bu nedenle uygulama öncesinde her müşteriye en geniş seçenekler sunulmakta ve en uygun olanı tercih etmesi istenmektedir.

Dudak Kontürü Ve Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan dudak kontürü için öncelikle kişinin doğal dudak rengi belirlenir. Eğer doğru renk tercih edilmezse ortaya daha yapay bir görünüm çıkacaktır. Ten rengi ile uyumlu olan bu seçimin ardından steril ve özel bir makyaj iğnesi kullanılır. Boya pigmentleri dudağın dış hatlarına enjekte edilir ve bu esnada dudağın 0.3 ile 0.5 mm derinliklerine inilir. Bu derinlik dudağın ve cildin yapısına göre belirlenir. Eğer geçici değil de kalıcı bir işlem isteniyorsa bu durumda dövme tarzı uygulamaların yapılması gerekir. Ancak bunların içerisinde kimyasal malzemeler ve katkı maddeleri bulunduğundan geçici olanlar kadar sağlıklı olmadığı ifade edilir. Dudak büyütme ya da benzer işlemler için genellikle geçici olanlara ilgi daha fazladır.
                                                                                                                                 

Dudak Kontürü Hakkında Merak Edilenler

Dudak çerçeve işlemlerinden biri olan dudak kontürü kalıcı makyaj olarak da bilinir. Yaklaşık iki saat kadar süren bu uygulamanın süresi verilen tepkiye göre uzayıp kısalabilir. Kontür işlemi ile birlikte hem gençleştirme hem de renklendirme yapılabilir, bunların ikisi farklı uygulamalardır. Dudakların istenilen görünüme kavuşması ve tamamen iyileşmesi için on günlük bir bekleme süresinin geçmesi gerekir. Bu sürede dudaklar kabuk atacak, iyileşecek ve boya pigmentleri benimsenecektir. Kullanılan malzemelerin doğal olması sayesinde yapılan işlemler cilt için herhangi bir zarar meydana getirmez.

related projects