loading

Kalıcı El Ojesi

Kalıcı El Ojesi

Kalıcı oje el için yapılan uygulamalar, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle uzun vadeli ellerinizin ojeli kalmasını istiyorsanız bunu yaptırabilirsiniz.

Hemen Ara

Kalıcı Oje Nedir?

Genel bir tanım yapılacak olursa kalıcı ojelerde özel jel malzemelerin başlangıçta dikkat çektiği bilinmektedir. Ultraviyole ışınları ile kalıcı hale getirilen ojelerin genellikle 3 hafta gibi süreye kadar kalıcı olduğu durumlar vardır. Ojelerin uzun süre kullanımının talebi, değişik amaçlara göre gerçekleşmekle beraber kendi taleplerinize göre beğendiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Ojelerdeki kullanım süresi ve desen renk açısından değerlendirilen kısımları farklıdır. İşlem ev ortamında yapılamayacağı için bir güzellik uzmanı başvurusu ile kalıcı oje talepleriniz karşılanır.

Hangi Hallerde Kalıcı Oje Yapılır

Birçok kişi günümüzde uzun saatler işyerinde zaman geçiriyor. Bu nedenle kalıcı ojeye ihtiyaç duyabiliyor. Çünkü genel olarak bakımlı el görüntüsü vermek için sık aralıklarda oje yenilemek yerine daha uzun aralıkta oje sürmek hayatı kolaylaştırıcı bir etki yapıyor.
Kalıcı oje yaptırmak isteyenlerin kendi tırnak yapılarını iyi tanımalarında fayda var. Çünkü gelişigüzel bir şekilde işlem yapılması mümkün değildir. Kalıcı oje türlerini incelerken eğer üst üste bu ojeden sürdürmüşseniz incelme ve tırnaklarda beslenme bozuklukları oluşabilir. Bu gibi hallerde öncelikle tırnaklarınızın yeniden kalınlaşması için çalışmalar yürütmelisiniz. Yani özellikle tırnaklarınızın sağlığını kazanmasını amaçlayan malzemeler kullanılabilir.

Kalıcı Ojenin Çıkarılması

Kalıcı ojenin çıkarılmasını talep edebilirsiniz. Örneğin işlem devamında renk hoşunuza gitmediyse ve ani bir değişiklik yapma kararı aldıysanız bu durumda kalıcı oje işlemlerinde de çıkarma ve yeniden sürme süreci başlar. Bu işlem için yapılması gereken bazı basit adımlar bulunmaktadır. Kalıcı ojeleri çıkarmak için öncelikle tırnaklarınızın üzerindeki sert kısmı, orta pürüzlü bir törpü ile törpülemelisiniz. Bu işlem, ojedeki incelmeyi sağlamak ve kolayca asetonla çıkmasını mümkün kılmaktır. Pamukları parçalara ayırmanızın ardından asetonu bunun üzerine dökerek yerleşimi yapmalı ve bir süre beklemelisiniz. Bu şekilde bekletirken alüminyum folyodan da yardım almalısınız. Folyonun amacı, sarma yapılan işlemlerle beraber daha da etkinin artması ve aseton içindeki maddenin derine inebilmesidir.
Kalıcı oje tırnak boyasının etkisi tahmin edileceği gibi sıradan ojelere göre daha zorlayıcı bir süreç demektir. Kullanılan malzemenin çıkarılmasında 5 dakikada fazla da bekletmemeye özen gösterin. Bunu yapacak malzemeleriniz yoksa bu durumda kalan parçaları sivri bir aletle temizleyebilirsiniz. Ancak tırnaklarınıza çok batırmamanız gerekir. Yani en son bakım yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

Mikro Manikür Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Mikro manikür sıklıkla tercih edilen bir işlemdir ve kuru manikür olarak da bilinmektedir. Bir kişi için özel tek kullanımlık eldivenlerle, profesyonel şekilde yapılan bir cihazla işlemler gerçekleşir. Uç açısından farklılıklar olmakla beraber manikür işlemlerinde profesyonel bir uygulamanın olması ek önemlidir. Genel olarak manikürün yapılırken enfeksiyon olasılıkları düşünüldüğünde bu uygulama kurutucu etki bakımdan daha az risk barındırır.
Popüler tırnak bakımı olarak kuru manikür işlemlerinde güzellik uzmanı öncelikle tırnaklarınıza bir koruyucu solüsyon ekler. Ellerinizin ıslatılması ile beraber kolay ve kısa sürede gerçekleşebilecek bir işlem sağlanır. Mikro manikür faydaları epey çoktur. Tırnaklarınızın kendi doğal yapısının çok fazla oynanmaması bu işlemlerde sağlıklı bir görüntünün kalıcı hale gelmesinde faydalı olacaktır. Ellerinizin tamamının kuru olarak törpülenmesi ve şekillendirilmesi son derece avantaj sağlar. Yani tırnak diplerinizdeki doğal c şekli bu kuru mikro manikürle daha da iyi şekil almaktadır. Tırnak yapısının en ideal şekli bu c şeklidir. Tırnaklarınıza bu işlemi yaptırarak mantar ve benzeri sorunların da önüne geçebilirsiniz.

related projects