8 Ocak 2021 güzellik 0 comment

Kalıcı Ayak Ojesi

Kalıcı Ayak Ojesi
Kalıcı oje ayak bölümü için yapılan uygulamalarda başarılı sonuçlar alabilir, uzun vadeli bakımlı görüntülerin artısını yaşayabilirsiniz.
                                                                                                                                               

Ayakta Kalıcı Oje Nedir?
Ayak tırnaklarında kalıcı ojeler için birbirinden özel malzemelerle hizmetler alabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi kalıcı oje kullanarak uzun vadeli artı sağlamaktadır. Ayak bakımınıza önem vererek kapsamlı çözümler elde edilebilir. Çözüm noktasında ayaklardaki kalıcı oje herkes için her zaman ihtiyaç olmayan bir şey gibi dursa da sürekli ayaklarda oje isteyenler için farklı bir durum vardır. Kısa aralıklarla pediküre zamanı olmayanlar için yeniden sık sık işlemler olmaması bakımından bu işlemleri seçebilir, kolayca uygulatabilirsiniz.
Pedikürde kalıcı oje kalıcı oje yaptırmak için ultraviyole işlemi ile sonuca ulaşabilirsiniz. Bu işlemleri yaptırmanızın ardından 3 haftaya kadar çözüm elde edilmiş olur. Ortalama kalıcı oje süresi el tırnaklarında olduğu gibi ayak tırnaklarında da aynıdır.
                                                                                                                                     

Kalıcı Oje Ayakta Nasıl Uygulanır?
Kalıcı ojenin ayak tırnaklarında uygulanmasında öncelikle gereken alt yapısı elde edilir. Bu alt yapı hazır olduğu var sayılırsa, kalıcı ojelerde öncelikle yüzeyde bir oje kalıntısı varsa bu çıkarılır. Ardından da hangi rengi seçtiyseniz buna göre bir işlem yürütülür. Kalıcı oje seçiminizde ayak ten renginize uygun şekilde seçimler yapabilirsiniz. Örneğin nüde tonlar, açık kahverengi, kırmızı gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. Kalıcı ojelerde üst üste işlem yapılamayacağı için tırnak bakımınıza ek önem vermelisiniz. Ayrıca oje uygulaması yapıldığında ve ışın altında bekletildiğinde mutlaka bir süre müdahale etmeyiniz.
                                                                                                                                   

Kalıcı Oje Kullanımında Önemli Detaylar
Kalıcı ojelerin kullanımında en önemli konulardan biri çıkarma aşamasıdır. Bir nedenle erkenden ayaklarınızdaki ojeleri çıkarmak isteyebilirsiniz. Bu ayak tırnağı ojelerinde kendiniz çıkaracaksanız, bu durumda en önemli detay öncelikle bir süre 5 dakika kadar asetonlu pamukla bekletme yapmanız gerektiğidir. Asetonlu pamukları ojelerin tam üzerine gelecek şekilde sürerek bekletirsiniz. Üzerine en son alüminyum folyo da ekleyerek etkisinin daha da çok olmasını sağlayabilirsiniz.
Genel bir tavsiye olarak kalıcı oje kullanımı için tırnaklarınızda mantar, bölünme gibi sorunlar varsa düzenli olarak bakım yaptırarak ve oksijen girmesini engellemeden güçlendirme amacında olmalısınız. Kalıcı ayak tırnağı ojeleri birkaç hafta boyunca nefes alamayan tırnaklar demek olduğu için dikkat etmeniz gerekir.
                                                                                                                                                 

Mikro Pedikür Nedir?
Kuru pedikür ya da mikro pedikür sıkça tercih edilen bir bakım işlemidir. Ayak tırnaklarınıza kuru pedikür yaptırmak, ıslak olarak yapılan işleme göre daha sağlıklı bir işlem demektir. Çünkü ıslak yapılan işlemlerde genellikle iltihap olasılıkları daha da çoğalmaktadır. Bu işlemlerin yapılmasında olası kötü iltihabı engellemek için, var olan sorunları daha da çoğaltmamak için kuru pediküre ihtiyaç duyabilirsiniz.
Yapılan kuru pedikür işlemlerinde bir cihazdan faydalanılmaktadır. Bu cihazın uç kısmı, nasıl bir işlem yapılacaksa buna göre değişecektir. Bazıları kalın bir tırnak tabakası nedeniyle bu işlemi yaptırırken öncelikle yüzeydeki kısımları aldırmakta ve hastalıklı kısımları azaltmaktadır.
Mikro pedikür ile sağlıklı ve bakımlı bir ayak tırnağı elde etmiş olursunuz. Kuru manikür işlemlerinin sağladığı törpü artıları, uzun yıllar ayaklarınızda sorun çıkma olasılıklarını da azaltmaktadır. Çünkü düzenli olarak yapıldığında yeni ve güçlü tırnaklarınız olur. Ancak bu noktada el tırnaklarındaki şekilden farklı bir şekil benimsenecektir. Ayak tırnaklarınızın şeklinin el tırnaklarında olduğu gibi C şeklinde olmaması gerekir. Ayak tırnaklarınızda kenar bölümleri oval olmayacak şekilde ayar yapılmalıdır. Bu şekillendirme işlemi, ayak tırnaklarınızın batıklar üretmemesi için önemlidir. Yan kısımlarından başlayarak kısa tırnak oluşumunu bu yöntemle engellemiş olursunuz. Tırnak kesim ve törpüleme yöntemlerinde etkili sonuçlar alabilirsiniz.